Sponsor 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPARCIA DZIAŁALNOŚCI NASZEGO KLUBU !
ZAPRASZAMY FIRMY ORAZ OSOBY CHĘTNE DO WSPÓŁPRACY.
JEDNOCZEŚNIE POLECAMY USŁUGI PONIŻSZYCH FIRM, KTÓRE CZYNNIE WSPIERAJĄ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWĄ.

Historia
Polsko–Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (P-SFUK) została utworzona w 1976 przez założycieli Centrum Polsko-Słowiańskiego skupionych wokół księdza Longina Tołczyka. Celem działalności P-SFUK była pomoc emigrantom, którzy po przyjeździe do Nowego Jorku nie mieli jeszcze historii kredytowej i którym amerykańskie banki nie chciały udzielać pożyczek na kupno i remonty nieruchomości w zaniedbanej wówczas dzielnicy Greenpoint.

https://pl.psfcu.com/strona-glowna

27 grudnia 1976 władze federalne National Credit Union Administration zarejestrowały „Przemysłowo-Handlową Federalną Unię Kredytową” (Industrial and Trade Federal Credit Union). Dokument założycielski został podpisany przez ks. Emila Altmajera, Marka Luniewskiego, Jana Raczkowskiego, ks. Longina Tołczyka, Józefa Waltosia, Jerzego Wolińskiego i Halinę Żołnierowicz.

Dwa i pół roku później zmieniono dotychczasową nazwę na „Polish & Slavic Federal Credit Union”, czyli na „Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową”. Pierwsze biuro P-SFUK znajdowało się przy 940 Manhattan Ave., w którym znajdowała się stołówka Centrum Polsko-Słowiańskiego. W 1981 r. P-SFUK kupiła budynek przy 140 Greenpoint Ave., który stał się jej główną siedzibą.

W 1987 Nasza Unia otworzyła drugi oddział w miejscowości Union, oferując swoje usługi licznej grupie polskich emigrantów, którzy mieszkali w tej części stanu New Jersey. W kolejnych latach nastąpił szybki rozwój P-SFUK, zakładano nowe oddziały na Kent (1992), na Boro Park (1996), w Clifton, NJ (1996), na Ridgewood (2001), w Bayonne, NJ (2001), w Linden, NJ (2003), w Copiague (2004) i na McGuinness Blvd. (2005). 25 lutego 2007 P-SFUK oficjalnie zawitała do Pensylwanii, gdzie w Amerykańskiej Częstochowie (w Doylestown) oddała do użytku swoje bankomaty polonijnym pielgrzymom. 30 stycznia 2010 r. Nasza Unia przekroczyła granice kolejnego stanu, otwierając swoje pierwsze 2 oddziały w Chicago, Illinois.

Obecnie, oprócz czternastu oddziałów, Nasza Unia posiada również nowoczesne centrum operacyjne w Fairfield, NJ, co pozwala na obsługę ponad 70 tysięcy członków. Mając ponad miliard dolarów w aktywach, P-SFUK jest obecnie największą etniczną unią kredytową w Stanach Zjednoczonych i jedną ze stu największych unii kredytowych w USA.

Czym różni się Nasza Unia od banku?
Właścicielem unii kredytowej są wszyscy jej klienci-członkowie, natomiast w banku właścicielem jest zazwyczaj wąska grupa akcjonariuszy. Bank, w przeciwieństwie do unii kredytowej, w małym stopniu jest zainteresowany tym, jak prosperuje lokalna społeczność. Z zysku, jaki wypracuje unia kredytowa korzystają wszyscy członkowie i reprezentowana przez nich okoliczna społeczność, w tym różne organizacje świadczące usługi dla tej społeczności (szkoły, parafie, harcerze, organizacje studenckie, itp.). Działalność banku koncentruje się na wypracowaniu jak największego zysku dla akcjonariuszy, którzy rzadko mieszkają w jego sąsiedztwie, a często nawet w innych krajach.

Kontakt

ul. Królowej Jadwigi 4
32-089 Biały Kościół

Telefon:

735 026 398